Tools
Pre zobrazenie tools sa prihlásteSpoločnosť - Ľudia

Chuck Feeney - miliardár, ktorý rozdal 99% svojho majetku

18.8.2013, 14:55

Chuck Feeney vyrastal v írsko-americkej štvrti v New Jersey počas Veľkej hospodárskej krízy. Slúžil v armáde, ktorá sa stala inšpiráciou pre jeho podnikanie. Predával námorníkom alkohol (bez dane) a to viedlo k nápadu otvoriť si duty-free obchody, ktoré sa stali základom jeho bohatstva.

Jeho majetok sa v istom čase odhadoval na 7,5 miliardy dolárov. Feeney si však tieto peniaze nenechal pre seba. Takmer celý majetok rozdal na rôzne projekty a charitatívne účely, rozvoj vzdelania a technológií. Sám tvrdí, že si nechal len dva milióny dolárov. Používa vlaky, metro a autobusy, nevlastní auto a žije v byte.

Má rodinu a päť detí.

Chuck Feeney sa stal inšpiráciou pre Billa Gatesa a Warrena Buffeta a vznik "Prísľubu darovania" (Miliardári prisľúbili rozdať za život polovicu svojho majetku).

Spoločnosť - Kultúra a Umenie
Reťazec neobsahuje žiadne ďalšie správy, ktoré vyhovujú súčasným filtrom.

Rukopis Gustava Mahlera sa predal za 4,5 milióna libier

29.11.2016, 23:17KARMA


 0

Share

Rukopis Gustava Mahlera sa predal za rekordných 4,5 milióna libier.

Druhá symfónia, dlhá 232 strán mala na auckii Sotheby's pôvodne byť vydražená za približne 200 000 libier.

Rukopis ešte pred aukciou vyvolal kontroverziu, keďže niektorí odborníci spochybnili jeho autenticitu.

Spoločnosť - Ľudia
Reťazec neobsahuje žiadne ďalšie správy, ktoré vyhovujú súčasným filtrom.

Zomrel Fidel Castro

27.11.2016, 22:03KARMA


 0

Share

Dlhoročný kubánsky prezident, večný revolucionár a diktátor Fidel Castro zomrel v piatok (25.11.2016) vo veku 90 rokov. V štátnej televízii to oznámil jeho brat, prezident Raúl Castro.

Fidel Castro bol podľa niektorých vnímaný ako totalitný vládca, pre iných bol garantom dôstojnosti a nezávislosti Kuby.

Podľa niektorých zdrojov Fidel Castro prežil viac než 600 pokusov o vraždu, avšak väčšina z nich sa nedostala za fázu príprav.

Spoločnosť - Ostatné
Reťazec neobsahuje žiadne ďalšie správy, ktoré vyhovujú súčasným filtrom.

RUMUNSKO - Vláda oslabila protikorupčný zákon: ľudia vyšli do ulíc

2.2.2017, 23:23KARMA


 0

Share

Viac než 250 000 ľudí vyšlo do ulíc rumunských miest a až polovica z toho v rumunskom hlavnom meste Bukurešť.

Ide zrejme o najmasívnejšie protesty v krajine od pádu komunizmu. Ľudia takto reagujú na kroky vlády, ktorá oslabila protikorupčný zákon. Úradníci, ktorí čelia obvineniam z korupcie by tak podľa nového zákona mohli ísť do väzenia len vtedy, ak by spreneverili viac než 230 000 lei - približne 47 000 dolárov. Tento krok pomôže predsedovi vládnucej Sociálno Demokratickej strany, ktorý čelí obvineniam zo zneužitia moci a sprenevery približne 25 000 dolárov.

Spoločnosť - Vzdelanie
Reťazec neobsahuje žiadne ďalšie správy, ktoré vyhovujú súčasným filtrom.

NOC priniesla v tomto roku viacero noviniek

15.5.2017, 11:32KARMA


 0

Share

Night of Chances je kariérno-vzdelávacie podujatie určené študentom vysokých škôl, ale aj tým, ktorí sa chcú posúvať ďalej. V tomto roku po prvýkrát predstavili inovatívny koncept stretávania odborníkov z praxe v rámci osobných diskusií okrem IT-tech nadšencom aj strojárom (v Bratislave) a biznis a startup manažérom (v Košiciach). Okrem aktuálnych udalostí mohli komentovať aj inovácie budúcnosti či dozvedieť sa to, aké profesie budú v najbližšom období najviac potrebné a najlepšie platené. Podujatie v budúcom školskom roku plánuje otvoriť svoje brány aj pre právnikov. Až 93 % účastníkov označuje Nich of Chances ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku.
Už čoskoro