Tools
Pre zobrazenie tools sa prihláste


Návod na použitie

Benoow pre neprihlásených užívateľov
Pre neprihlásených užívateľov má benoow obmedzené možnosti využitia. Užívatelia si môžu prezerať správy, nemôžu však pridávať vlastné správy, hlasovať o karme správ, používať filtre ani komentovať správy.

Benoow je teda pre neprihlásených užívateľov miestom, kde si môžu rozšíriť svoj obzor, ale nemôžu sa zapájať do jeho fungovania.

(Správy ktoré sa zobrazujú pre neprihlásených užívateľov navyše podliehajú výberu administrátorov a approverov stránky benoow.)

Napriek tomu sa neprihlásení užívatelia môžu pri prezeraní správ stretnúť s niektorými názvami a výrazmi, ktoré pre nich môžu byť nové.
Pri zobrazení správy má aj neprihlásený užívateľ dostupné okno v ktorom sú zobrazené ZDROJE, REŤAZCE a SÚVISLOSTI.

ZDROJE - linky, ktoré potvrdzujú informácie o ktorých autor píše, relevantné dokumenty, videá, alebo miesta, kde si môžete o danej téme prečítať viac

REŤAZCE - iné správy, ktoré spája jednotná téma. Tieto sú radené do reťazcov. V súčasnosti sa pracuje na dokončení systému vizuálneho zobrazovania reťazcov.

SÚVISLOSTI - (tagy) väčšinou zachytávajú dôležité mená, miesta alebo udalosti. Vďaka nim si užívateľ môže ihneď zobraziť zoznam správ, ktoré s daným výrazom súvisia.


Benoow pre prihlásených užívateľov
Každý prihlásený užívateľ má možnosť pridávať vlastné správy a nastavovať si vlastné filtre.

Pridávanie správ:
Každá správa môže obsahovať najviac 800 znakov, štyri zdroje, desať tagov (súvislostí), môže byť súčasťou jedného reťazca a patrí do jednej podsekcie.
Pri zadávaní tagov sa viac slov v rámci jedného tagu oddeľuje pomocou znaku " _ ". (Napríklad biely_pes). Taktiež nie je potrebné používať diakritiku.

Prihlásení užívatelia môžu tiež správam pridávať vlastné obrázky, alebo ich nechať načítať z jedného zo zdrojov (podobne ako niektoré sociálne siete).

Filtre:
Každý nový užívateľský účet má nastavený aktívny filter benoow basic. Tento je automaticky upravovaný a vytváraný tak, aby sa k užívateľovi dostávali len relevantné správy.

Užívatelia si však môžu vytvoriť vlastné filtre a prispôsobiť tak fungovanie stránky svojim predstavám. V praxi to znamená, že po nastavení konkrétnych filtrov bude stránka vyberať len tie správy, o ktoré má užívateľ záujem. Ostatné nebude zobrazovať.

Komentáre:
Prihlásený používateľ má taktiež možnosť zapájať sa do diskusií pri jednotlivých správach.

Karma:
Karma je jednoduchý systém hodnotenia - hodnotená by však mala byť kvalita samotnej správy a nie jej atraktivita. Nízku karmu by tam mal dostávať spam, nevhodné príspevky, príspevky obsahujúce vulgarizmy atď...

Pozvánky:
Prihlásený používateľ môže svojim známym a priateľom posielať pozvánky a pomôcť im tak vytvoriť si účet na benoow. Počet pozvánok je však obmedzený.
Nahlasovanie správy:
Prihlásený používateľ má tiež v pravom hornom rohu správy možnosť nahlásiť správu administrátorom - v prípade, že ide o spam, nevhodnú správu, správu obsahujúcu vulgarizmus, zle preloženú správu alebo správu umiestnenú v nesprávnej sekcii, prípadne ak má správa napríklad zlé (nevhodné) tagy.


Označovanie správ
 
Zrejme ste si všimli, že niektoré správy na benoow pred sebou nesú označenie napísané verzálkami (veľkými písmenami).

Najčastejšie ide o označenie VIDEO, NÁZOR/KOMENTÁR alebo GALÉRIA. (V prípade sekcie "Politika" sú takto často písané mená krajín, ktorých sa správa týka.)

VIDEO - Označuje správu, ktorej najdôležitejším prvkom je video uvádzané v jednom zo zdrojov.

NÁZOR / KOMENTÁR - Označuje správu, pri ktorej nie sú uvedené konkrétne zdroje, podporujúce správu, alebo obsahuje výrazný názor (alebo komentár) autora. Snažíme sa tak vyhnúť uvádzaniu domnienok a názorov ako faktov.

GALÉRIA - Označuje správu, ktorej najdôležitejším prvkom je fotogaléria uvádzaná v jednom zo zdrojov.